Translate

İzleyiciler

15 Nisan 2016 Cuma

Facebook’ta Kullanıcı Adı Ve Şifre Artık Girilmeyecek!

Facebook F8 Geliştirici Konferansı'nda Facebook için pek çok yeni özellik tanıtılırken bu konuda en çok ilgi çeken kullanıcı adı ve şifrenin artık kullanılmayacak olması oldu.


Facebook’ta Kullanıcı Adı Ve Şifre Artık Girilmeyecek!
Facebook F8 Geliştirici Konferansı'nda Facebook için pek çok yeni özellik tanıtılırken bu konuda en çok ilgi çeken kullanıcı adı ve şifrenin artık kullanılmayacak olması oldu.

Facebook tarafından geliştirilen ve Account Kit adı verilen yeni sistem sayesinde kullanıcılar artık Facebook'a giriş konusunda daha güvenli yöntemleri tercih edecek. Bu yöntemlerde kullanıcı adı ve şifre gerekmezken kullanıcılar uygulama üzerinden çok daha kolay bir şekilde sisteme erişim sağlayabilecek.
Facebook kullanıma sunulduğu günden itibaren kullanıcıların kullanıcı adı ve şifre girme konusunda sıkıntı yaşadığı ve bu konuda çözüm istediği öğrenirken Facebook tarafından yapılan son duyuruda bu konuda yeni bir gelişmenin yaşandığı belirtildi. Account Kit sistemi sayesinde kullanıcıların kullanıcı adı ve şifre girilmesi gerekmezken, telefona gelecek onay kodunun sadece Facebook ekranına girilmesi yeterli olacak. Bunun için ilk kullanımda uygulama üzerinden ayarların yapılması gerekirken e posta ve telefon numarası ile kayıt olan kişiler bu işlemlerin ardından tekrar tekrar e posta girmek zorunda kalmayacak. Telefona gelecek şifrenin Facebook üzerindeki giriş ekranına girilmesi sayesinde kullanıcılar kolay bir şekilde Facebook'a erişim sağlayabilecek.
Facebook tarafından geliştirilen Account Kit sisteminin Android, iOS, web versiyonları için geliştirildiği açıklanırken tüm çalışmaların tamamlanmasının ardından yeni özelliğin kullanıma sunulacağı açıklandı.

Computer - Internet Technology Design World --------------- Bilim ve Toplum - Bilim ve Teknik -- --------sosyal medya, ------facebook, Instagram, internet, Pinterest, sosyal medya, Twitter, vine------ internet,oyun,bilgisayar,bilişim,Programlama, Network,Msn,Yahoo,messenger,Gmail,Hotmail,Cep, İPhone,Android

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Computer - Internet Technology Design World -----------Bilim ve Teknik -----------internet,oyun,bilgisayar,bilişim,Programlama,Bilim Network,Msn,Yahoo,messenger,Gmail,Hotmail

Öne Çıkan Yayın

Fotoğraf Kolajlama Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Fotoğraf kolajlayıcı ücretsiz program ile fotoğraflardan kolaj yapma çalışması yapacağız. Kolajlamanın Türkçesi kesyaptır. Bu şekilde bu k...