Translate

İzleyiciler

2 Nisan 2016 Cumartesi

Blogger Limitleri

Aslında doğru taktik ve strateji uygulanırsa bloggerda sınır diye birşey yok, uçsuz bucaksız bir alem.Ancak herbir blog için belirli çerçevelerde sınırlamalar var tabi bunu şöyle maddeler halinde açıklamaya çalışalım;
Tek bir Blogger hesabının neler içerebileceği hakkında birtakım bilgiler;
Blog Sayısı: Hesap başına en çok 100 blogunuz olabilir.
Yayın Sayısı: Bir blog'da sahip olabileceğiniz yayın sayısı konusunda bir sınırlama yoktur. Arşiv yayınlayıp yayınlamadığınızdan bağımsız olarak, yayınlarınızın tümü (siz elle silmedikçe) hesabınızda kaydedilir.
Yayınların Boyutu: Tekil yayınlar için belirli bir boyut sınırı yoktur. Ancak çok büyük boyutlu yayınlar sayfa boyutu sınırını zorlayabilir. (Bir sonraki maddeye bakın.)
Sayfaların Boyutu: Tekil sayfaların (blog'unuzun ana sayfası veya arşiv sayfalarınız) boyutu 1 MB ile sınırlıdır. Bu sınır birkaç yüz sayfa metin için yeterli olacaktır, ancak blog'unuzun ön sayfasında yüzlerce yayın listeliyorsanız bu durum soruna neden olabilir. Bu sınıra ulaşırsanız "006 Lütfen Blogger Destek birimine ulaşın" şeklinde bir hata mesajı görürsünüz. Ana sayfanızdaki yayın sayısını azaltarak bu sorundan kaçınabilirsiniz. Bu sayede sayfanızın daha hızlı yüklenmesi gibi bir ek avantaj da elde edersiniz.
Yorum Sayısı: Bir yayında herhangi bir sayıda yorum bulunabilir. Arşivlenen yayınlarda olduğu gibi, blog'unuzda yorumları gizlemeyi tercih ederseniz önceden var olan yorumların tümü hesabınızda kayıtlı olarak kalacaktır.
Resim Sayısı: Picasa Web ile ortak halde 1 GB'a varan toplam depolama alanı söz konusudur. Google+'ya geçiş yapmışsanız fotoğraflarınız Google+ Fotoğraflar'da depolanır. Burada Gmail ve Drive ile ortak halde 15 GB depolama alanınız bulunur.
Resimlerin Boyutu: Blogger Mobil üzerinden resim yayınlıyorsanız resim başına 250 KB'lık bir sınır söz konusudur.
Ekip Üyeleri: Blog başına 100 üye sınırı vardır.
Etiket Sayısı: Blog başına en fazla 2000 ve yayın başına 20 benzersiz etiket oluşturulabilir.
Blog Açıklaması: HTML'siz, 500 karakterle sınırlıdır. Ek karakterler veya HTML ilave edilmesi önceki bir ayara geri dönülmesine neden olabilir.
"Hakkımda" Profil Bilgisi: Maksimum 1200 karakterle sınırlıdır.
Profil İlgi Alanları ve Favoriler: Her alan için maksimum 2000 karakterle sınırlıdır.
Blogları içe aktarma: Blog içe aktarmaya ilişkin herhangi bir dosya boyutu sınırı yoktur. Günlük olarak yapılabilecek içe aktarma işlemi sayısında sınırlama olabilir.
Not: Durdurulan BlogSpot Plus hizmetinin kullanıcıları için geçerli ayarlar biraz daha farklıdır. Bu hesaplar tam FTP erişimi içerdiğinden, sahip oldukları yükseltme türüne bağlı olarak ya 25 MB ya da 100 MB sınırı geçerliydi. Bu tür durumlarda, size ayrılan alanı resimlerle veya başka dosyalarla doldurursanız yeni yayınlar yükleyemeyebilirsiniz. Bu sorunu gidermek için hesaptaki kullanılmayan dosyaları kaldırarak daha fazla yer açmanız gerekir.

Computer - Internet Technology Design World --------------- Bilim ve Toplum - Bilim ve Teknik -- --------sosyal medya, ------facebook, Instagram, internet, Pinterest, sosyal medya, Twitter, vine------ internet,oyun,bilgisayar,bilişim,Programlama, Network,Msn,Yahoo,messenger,Gmail,Hotmail,Cep, İPhone,Android

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Computer - Internet Technology Design World -----------Bilim ve Teknik -----------internet,oyun,bilgisayar,bilişim,Programlama,Bilim Network,Msn,Yahoo,messenger,Gmail,Hotmail

Öne Çıkan Yayın

Fotoğraf Kolajlama Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Fotoğraf kolajlayıcı ücretsiz program ile fotoğraflardan kolaj yapma çalışması yapacağız. Kolajlamanın Türkçesi kesyaptır. Bu şekilde bu k...