Translate

İzleyiciler

21 Mart 2016 Pazartesi

Ekmek Küfü Pil Kullanım Ömrünü Arttırıyor!


Ekmek küfü üzerinde yapılan deneylerde, ekmek küfü ile ilgili ilginç bir durum tespit edildi. İşte deney ile ilgili detaylar.


Ekmek Küfü Pil Kullanım Ömrünü Arttırıyor!
 İskoçya'daki Dundee Üniversitesi'nde ekmek küfü üzerinde yapılan araştırmalar, ekmek küfünün pil teknolojisinde kullanılabileceğini gösterdi. Ekmek küfünün pilin daha uzun süreli kullanımı sağladığı görülürken, bu konuda önümüzdeki yıllarda piller ile birlikte ekmek küfü de kullanılabilir.
Daha Uzun Pil Ömrü!
Ekmek küfünün kullanıma başlanması ile birlikte pillerde çok daha uzun süreli kullanım mümkün duruma gelebilir. Şu an için çok temel düzeyde bulunan çalışmaların stabil hale gelebilmesi için zaman gerekse de bu gelecek adına oldukça umut verici.
Teknolojide standartlar her ne kadar yükselse de pil kullanımı konusunda kullanıcıların talepleri hala karşılanabilmiş değil. Bu konu nedeniyle pil üzerine özel çalışmalar yürütülürken, ekmek küfüyle ilgili yapılan son değerlendirmeler, bu konuda daha uzun pil kullanımının mümkün olabileceğini göste4rdi.
Çalışmalara katılan bilim adamı Geoffrey Gadd tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ekmek küf ile ilgili mükemmel ifadesi kullanılırken,teknoloji ile ekmek küfünün bir araya gelecek olması da ilginç bir çalışmanın ortaya çıkmasını sağlayacak.
Ekmek küfünde bulunan mantarın mevcut pillerdeki kimyasala göre çok daha iyi olduğu görülürken, bu alanda yapılacak yeni testler ile birlikte ekmek küflerinin pilin içerisine girmesi bekleniyor. Normal pillerdeki donanımlara göre ekmek küflerinin şarjı daha uzun süre tutabilmesi de bu konuda uzun süre kullanım sağlıyor.
Computer - Internet Technology Design World --------------- Bilim ve Toplum - Bilim ve Teknik -- --------sosyal medya, ------facebook, Instagram, internet, Pinterest, sosyal medya, Twitter, vine------ internet,oyun,bilgisayar,bilişim,Programlama, Network,Msn,Yahoo,messenger,Gmail,Hotmail,Cep, İPhone,Android

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Computer - Internet Technology Design World -----------Bilim ve Teknik -----------internet,oyun,bilgisayar,bilişim,Programlama,Bilim Network,Msn,Yahoo,messenger,Gmail,Hotmail

Öne Çıkan Yayın

Fotoğraf Kolajlama Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Fotoğraf kolajlayıcı ücretsiz program ile fotoğraflardan kolaj yapma çalışması yapacağız. Kolajlamanın Türkçesi kesyaptır. Bu şekilde bu k...