Translate

İzleyiciler

1 Haziran 2016 Çarşamba

Facebook, Twitter, davranış kullanımlarına yönelik yeni bir düzenleme

Sosyal Medyada Adap Dönemi Başlıyor!

Avrupa Birliği tarafından yapılan açıklamada Facebook, Twitter gibi sosyal medya ile anlaşmanın sallandığı ve yeni bir dönemin başlayacağı belirtildi.


Sosyal Medyada Adap Dönemi Başlıyor!
Avrupa Birliği tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda özellikle internete yönelik adap kurallarının ön planda tutulması amacıyla çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu
çalışmalar kapsamında Avrupa Birliği'nin Facebook, Twitter, Microsoft ve YouTube gibi tüm markalar ile anlaşma sağladığı ve bundan sonraki dönem içerisinde adap kuralları ve davranış kullanımlarına yönelik yeni bir düzenlemenin sosyal medyalarda kullanılacağı belirtildi.
Adap Dönemi Başlıyor!
İnternet ortamındaki şiddeti ve ırkçılık gibi içeriklerin tutulmayacağı ve bu doğrultuda şikayetlerin hızlı bir şekilde çözümleneceği belirtilirken şikayetlerin 24 saatlik bir süre içerisinde sonuçlandırılması amacıyla firmalar ile görüş birliğine de varıldığı aktarıldı.
Konu ile ilgili resmi açıklama AB Komisyonu Adalet Ve Tüketici Haklarından Sorumlu Üyesi Vera jourova tarafından yapılırken yapılan açıklamalarda sosyal medyalardaki bu düzenlemenin hangi tarihten itibaren geçerli olacağı belirtilmedi. Buna karşın önümüzdeki dönemlerde sosyal medyadaki ırk, renk, soy, milliyet veya etnik köken gibi durumlara karşı yapılan hakaretler veya nefret konuşmaları sosyal medyadan kaldırılacak.
Konu ile ilgili yapılan çalışmada internetin özgürlük açısından kullanıcılara çok daha farklı özgürlük tanıdığı fakat bu özgürlüğün hiçbir zaman hakaret etmek, kişileri aşağılamak amacıyla kullanılamayacağı belirtildi.
Destek Aldı
Avrupa Birliği tarafından geliştirilen bu proje pek çok dernek ve kurum tarafından olumlu bir şekilde karşılanırken yapılan resmi açıklamanın ardından destekler de sunuldu.

Computer - Internet Technology Design World --------------- Bilim ve Toplum - Bilim ve Teknik -- --------sosyal medya, ------facebook, Instagram, internet, Pinterest, sosyal medya, Twitter, vine------ internet,oyun,bilgisayar,bilişim,Programlama, Network,Msn,Yahoo,messenger,Gmail,Hotmail,Cep, İPhone,Android

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Computer - Internet Technology Design World -----------Bilim ve Teknik -----------internet,oyun,bilgisayar,bilişim,Programlama,Bilim Network,Msn,Yahoo,messenger,Gmail,Hotmail

Öne Çıkan Yayın

Fotoğraf Kolajlama Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Fotoğraf kolajlayıcı ücretsiz program ile fotoğraflardan kolaj yapma çalışması yapacağız. Kolajlamanın Türkçesi kesyaptır. Bu şekilde bu k...