Translate

İzleyiciler

21 Mayıs 2017 Pazar

Unutulan Kablosuz Ağ (Wireless) Şifrelerini Bulma

Günlük hayatta şifrelerimiz havada uçuşmaktadır. Sosyal platform şifreleri, bilgisayar şifreleri, banka şifresi, dosya paylaşım şifreleri, mail şifresi gibi onlarca şifre zihnimizin bir kısmını işgal etmektedir. Bazen her yerde ayrı şifre kullanmanın çeşitli zorlukları da vardır. Şifremizi unutmak gibi. Bu makalemizde unuttuğumuz kablosuz ağ şifrelerimizi nasıl bulabileceğimizi öğreneceğiz.
Not: Makalenin devamı Windows 7 işletim sistemi kullanıldığı varsayılarak hazırlanmıştır.
Bir kablosuz ağ adresine bağlandığımızda Windows işletim sistemi, sonraki bağlantılarda otomatik bağlanmak için şifrelerimizi saklar. Kablosuz ağ şifresini bulmak için birçok yol mevcuttur. Makalemizde, bu yollardan 3 tanesine değineceğiz.
1-) Windows 7 kullanarak unutulan kablosuz ağ şifresini elde etme
Kablosuz ağ bağlantınızın aktif olarak bağlı olduğundan emin oldun.

Resim-1

Kablosuz ağ bağlantısına Resim-1’deki gibi sağ klikleyip “Durum” u seçin.

Resim-2
Kablosuz ağ bağlantısı durumu Resim-02’deki gibi açılacaktır. Bu ekranda “Kablosuz Özellikleri” ni tıklayın.

Resim-3
Kablosuz ağ özellikleri Resim-3’teki gibi açılacaktır. Üst tarafta yer alan “Güvenlik” tabını tıklayın.

Resim-4
“Güvenlik” sekmesi Resim-4’teki gibi görünecektir. Bu ekranda “Karakterleri göster” i tıkladığımızda kablosuz ağ şifresini görüntüleyebiliriz.

Resim-5
Kablosuz ağ şifresi Resim-05’teki gibi görüntülenebilir. Bu yöntem ile unutulmuş kablosuz ağ şifresi bulunabilir.
Bu penceredeki şifrenin görüntülendiği bölüme yeni şifrenizi yazarak WiFi şifresi değiştirme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz: 
2-) Windows 7 kullanarak unutulan kablosuz ağ şifresini elde etme – 2
Unuttuğumuz kablosuz ağ şifresini bulmak için Başlat\Denetim Masası\Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne gidiyoruz.

Resim-6
Sol tarafta bulunan “Kablosuz ağları yönet”i tıklıyoruz.

Resim-7
Şifresini unuttuğumuz kablosuz ağ bağlantısına bir kere sol klikledikten sonra, sağ klikleyip “Özellikler” i tıklıyoruz. Ardından Resim-04’teki gibi “Güvenlik” sekmesini tıklayıp, Resim-05’teki gibi “Karakterleri göster” i tıklayarak kablosuz ağ şifresine erişebiliriz.
3-) Cain & Abel ile kablosuz ağ şifresini bulma
Cain & Abel, daha çok Windows şifrelerini kırmak, ARP Poisoning, DNS Poisoning ve Network Sniffing gibi birçok özelliği barındıran oldukça gelişmiş bir araçtır. Aracı edinmek için, http://www.oxid.it/cain.html adresini kullanabilirsiniz.
Programı indirip kurduktan sonra çalıştırın.

Resim-8
Programı çalıştırdıktan sonra “Decoders” menüsünü tıklayın. Ardından sol tarafta bulunan “Wireless Passwords” kısmını tıklayın. Program Resim-08’deki gibi çalışacaktır.
Wireless şifrelerini bulması için üst tarafta bulunan “+” menüsünü tıklıyoruz.

Resim-9
Birkaç saniye sonra bütün kablosuz ağ şifreleri Resim-9’daki gibi gelecektir.
Güvenli günler.Computer - Internet Technology Design World ---Kablosuz Ağ Bağlantı Şifresi Nasıl Bulunur ve Değiştirilir?----Unutulan Kablosuz Ağ (Wireless) Şifrelerini Bulma-------- Bilim ve Toplum - Bilim ve Teknik -- --Unutulan Kablosuz Ağ (Wireless) Şifrelerini Bulma------sosyal medya, ------facebook, Instagram, internet, Pinterest, sosyal medya, Twitter, vine------ internet,oyun,bilgisayar,bilişim,Programlama, Network,Msn,Yahoo,messenger,Gmail,Hotmail,Cep, İPhone,Android

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Computer - Internet Technology Design World -----------Bilim ve Teknik -----------internet,oyun,bilgisayar,bilişim,Programlama,Bilim Network,Msn,Yahoo,messenger,Gmail,Hotmail

Öne Çıkan Yayın

Fotoğraf Kolajlama Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Fotoğraf kolajlayıcı ücretsiz program ile fotoğraflardan kolaj yapma çalışması yapacağız. Kolajlamanın Türkçesi kesyaptır. Bu şekilde bu k...